Nilüfer Ticaret Merkezi 66. Sokak No:8 Nilüfer / Bursa - TURKEY
Tel: 0224 443 52 33      Fax: 0224 443 52 42
info@s-mikron.com.tr
Bizi takip edin
Kalite Kontrol Üretim Takibi Makine Güvenliği Robotik Projelendirme Tasarım ve İmalat Kurulum ve Montaj Servis Eğitim Yedek Parça
Bizi takip edin
Proje Geliştirme ve Robotik
S-Mikron Elektronik, teknolojik gelişimin öncüsü olmak için SICK Sensörler ve ABB Robot entegrasyonu gerçekleştirmek üzere proje uygulama departmanını oluşturmuştur. Bu departman bünyesinde;

- Görüntü İşleme Sistemleri
- Barkod ve RFID Takip Çözümleri
- Makine Güvenliği
- Hacim Ölçüm Sistemleri
- Robotik Otomasyon

uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamdaki tüm taleplerinizi deneyimli teknik ekibimizle analiz ediyor ve en doğru çözümü sunmaya gayret ediyoruz.

Neden Robot?

Robotlar, birçok modern araştırmanın neticesinde ortaya çıkmıştır. Farklı endüstrilerde, insan eliyle mümkün olmayacak birtakım avantajları elde etmek için kullanılmaktadırlar. Bu avantajların bir kısmı aşağıda ifade edilmiştir:

Sağlıksız Koşullarda Çalışma
Tehlikeli maddelerin varlığından ötürü insan emeğinin kullanılamayacağı sağlıksız koşullara sahip birçok endüstriyel üretim şekli mevcuttur. Örneğin insan sağlığı üzerinde tehlikeli etkileri olan radyoaktif materyallerin taşınmasını gerektiren hastane veya nükleer tesislerde robotlar efektif bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Kalite Artışı
Robotlar çok hassas bir şekilde, her defasında aynı hareketi gerçekleştirmek üzere programlanabildiklerinden hatalı ürün geri dönüşleri ve kayıplar minimize edilmektedir. Kullanılan ekipmanların hareketleri ve ölçümler çok daha kesindir. Böylelikle üretilen parçaların kalitesi, elle yapılan üretime kıyasla çok daha yüksek olmaktadır.

Üretim Artışı
İnsanların dinlenme ve tatil gereksinimlerinden farklı olarak robotlar durmaksızın, sürekli bir şekilde çalışabilmektedirler. Böylece endüstriyel uygulamalarda robotların kullanılmasıyla üretim artışı sağlanır ve sonuç olarak birim karlılık arttırılmış olur.

Sıkıcı ve Tekrarlı İşleri Gerçekleştirme
Birçok üretim tesisinde gerçekleştirilen işlemler genellikle çalışanların dikkatini uzun süre korumasına izin vermeyecek şekilde sıkıcı, tekrar tekrar aynı hareketi yapmayı gerektiren bölümlerden oluşmaktadır. İşin monoton olduğu durumlarda çalışanlar dikkatini kaybetmekte, böylelikle kaza olasılığı ve makine arızaları artış göstermektedir. Böyle durumlarda robot kullanımı, bu riskleri tamamen ortadan kaldırmaktadır.

24 Saat Çalışma
Birçok üretim tesisinin 24 saat, gece/gündüz, tatil günleri de dahil olmak üzere aralıksız bir şekilde çalışması gerekmektedir. Bu sayede makinelerin kapasitesiyle orantılı olarak bir üretim artışı elde edilmektedir. Böyle işletmelerde çalışan işçiler kendilerini rahat hissetmeyecek, dönüşümlü olarak gece de çalışmaları gerekecektir. Ancak robotlar en verimli şekilde, ne zaman gerekirse o zaman çalışırlar.

Çalışanların Sağlığı ve Güvenliği
Zararlı ortamlarda çalışma kabiliyetine sahip olduklarından ötürü tehlikeli işlemlerde robotlar kullanılmaktadırlar. Böylece çalışanların güvenliği ve sağlığı garanti altına alınarak sağlık ve ilaç giderleri azaltılmış olur. Ağır parçaların kaldırılmasında, taşınmasında ve diğer güvesiz işlerde robotlar tercih edilmektedir.
Ana Sayfa Who Are We?
English